Akwizycje i zmiany w zarządzie Grupy E-Kancelaria

  • Grupa E-Kancelaria zakupiła nowy podmiot – spółkę windykacyjną Dial Tone, zajmującą się windykacją dla dużych towarzystw ubezpieczeniowych, telekomów i banków.
  • Spółka powołała nowe osoby do zarządu. To wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem na rynku wierzytelności.
  • Grupa zwiększa udział w rynku masowej windykacji dla partnerów biznesowych. Jednocześnie E-Kancelaria podwyższyła kapitał do 5,5 mln zł.

W maju do Grupy E-Kancelaria dołączyła spółka Dial Tone, zajmująca się windykacją dla czołowych spółek ubezpieczeniowych, telekomów i banków. W 2020 roku spółka prowadziła ponad 321 tys. spraw o łącznej wartości 312,5 mln zł. E-Kancelaria jako udziałowiec Dial Tone, patrzy strategicznie na rozwój jej nowej spółki. Jednym z pierwszych kroków, będzie dokończenie procesu uzyskania licencji KNF na zarządzanie sekurytyzowanymi wierzytelnościami.

E-Kancelaria coraz skuteczniej i efektywniej konkuruje z liderami branży odzyskiwania należności. Nie tylko biznesowo, na polu pozyskiwania zleceń czy skuteczności procesu windykacyjnego. W czerwcu 2020 r. E-Kancelaria zakupiła spółkę pożyczkową Vippo dysponującą wierzytelnościami wartymi ok. 25 mln zł i bazą klientów liczącą 150 tys. rekordów. Vippo to już trzecia spółka pożyczkowa kupiona przez E-Kancelarię w ciągu 12 miesięcy. Wcześniej były to Axcess Financial Poland sp. z o.o. oraz Easy Money sp. z o.o.

Poszerzony skład zarządu

W związku ze swoim rozwojem E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Sp. z o.o. poszerzyła skład zarządu o trójkę wybitnych managerów z wieloletnim doświadczeniem w finansach. Są to:

Barbara Kielt-Wielgosz odpowiada za pion sprzedaży B2B

Bartosz Kolek zarządza pionem operacyjnym

Konrad Rosiński objął pion prawny

Nowi członkowie zarządu to osoby od lat związane z windykacją. Na czele grupy pozostaje Piotr Maciągowski.

– Rozwój firmy, rosnąca liczba obsługiwanych klientów indywidualnych i firmowych oraz nowe linie biznesowe wymagały wzmocnienia zarządu o osoby z odpowiednimi kompetencjami. Nowi członkowie zarządu będą odpowiadać za kluczowe dla nas zakresy działalności. Cele jakie stawiamy przed nowym zarządem to sekurytyzacja, zakupy wierzytelności, rozwój masowej windykacji, a także kolejne transakcje M&A na rynku finansowym – mówi Piotr Maciągowski CEO w E-Kancelaria Grupa Prawno Finansowa sp. z o.o.

W porównaniu do ubiegłego roku bardziej widoczny w przychodach Grupy stał się rynek masowej windykacji dla Towarzystw Ubezpieczeń. Grupa umocniła również swoją pozycję w obsłudze rynku pożyczek pozabankowych.

Grupa E-Kancelaria podwyższyła kapitał spółki – do 5,5 mln zł.

***

Nowi członkowie zarządu

Barbara Kielt-Wielgosz z rynkiem windykacyjnym związana od ponad 20 lat. Stworzyła i nadal kieruje Dial Tone Sp. z o.o. Wcześniej związana była z firmami Intrum Justitia, Ultima Ratio, P.R.E.S.C.O. oraz Altus Risk Management Services. Jest absolwentką Uniwersytetu SWPS.

Bartosz Kolek przez 11 lat był związany z firmą Kruk, a do kwietnia 2020 r. był Dyrektorem Generalnym Kruk España S.L.U. w Madrycie. Jest magistrem Ekonometrii i analityki danych, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył też Studia podyplomowe Ubezpieczenia i Windykacja na Uniwersytet Ekonomicznym w Poznaniu.

Konrad Rosiński jest Radcą Prawnym, doświadczonym managerem – 8 lat w branży sekurytyzacyjnej. Do 2021 roku kierował Vindix Investmets Sp. z o.o. (obecnie spółka z Grupy Polsat), wcześniej był też członkiem zarządu DTP BIS Sp. z o.o. (obecnie PRA Group Polska). Jest absolwentem Prawa na Uniwersytecie Łódzkim.

163 Replies to “Akwizycje i zmiany w zarządzie Grupy E-Kancelaria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.