e-Kancelaria – nowy dyrektor operacyjny i zakup firmy pożyczkowej

  • Bartosz Kolek obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Grupie e-Kancelaria. Wcześniej był m.in. dyrektorem generalnym hiszpańskiej spółki Kruk.
  • To nowe stanowisko w e-Kancelarii, stało się potrzebne w związku z rozwojem i zwiększaniem udziału w rynku windykacji.
  • W czerwcu Grupa zakupiła spółkę pożyczkową Vippo dysponującą wierzytelnościami wartymi ok. 25 mln zł i bazą klientów liczącą 150 tys. rekordów.

Z początkiem sierpnia zespół e-Kancelaria Grupa Prawno – Finansowa sp. z o.o. powiększa się o dyrektora zarządzającego. Został nim Bartosz Kolek posiadający duże doświadczenie w branży windykacyjnej. Od 11 lat był związany z firmą Kruk, a do kwietnia 2020 był Dyrektorem Generalnym Kruk España S.L.U. w Madrycie. Tam do jego obowiązków należały nadzór nad funkcjonowaniem całej spółki, opracowywanie i wdrażanie strategii długo i krótkoterminowej oraz zarządzanie zespołem liczącym ponad 270 pracowników. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora operacyjnego obszaru serwisowego Kruk w Polsce. Takie stanowisko polegało na budowaniu strategii operacyjnej i wiązało się z odpowiedzialnością za wyniki finansowe Spółki w ramach linii biznesowej serwisu wierzytelności w 6 krajach.

Bartosz Kolek brał też udział w tworzeniu modeli wyceny uwzględniających realia rynkowe (obsługa i zakup pakietów wierzytelności), w wycenie pakietów wierzytelności i rekomendacji celów inwestycyjnych. Na innym etapie kariery odpowiadał za sprzedaż i proces operacyjny prowadzone przez Kruk dla całego sektora ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego i B2B w Polsce. Działanie branży windykacyjnej zna na każdym poziomie, bo pracę w branży zaczynał 11 lat temu od telefonicznych rozmów z dłużnikami i polubownego rozwiązywania kwestii zadłużenia z klientami kontrahentów.

Jest magistrem Ekonometrii i analityki danych, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył też Studia podyplomowe Ubezpieczenia i Windykacja na Uniwersytet Ekonomicznym w Poznaniu.

 – Coraz skuteczniej i efektywniej konkurujemy z liderami branży odzyskiwania należności. Nie tylko biznesowo, na polu pozyskiwania zleceń czy skuteczności procesu windykacyjnego. Podobnie jest w zakresie rekrutacji i przyciągania czołowych menedżerów na rynku. Dowodem jest dołączenie do nas Bartosza Kolka. Sprzyja nam sytuacja biznesowa i większa elastyczność pozwalająca sprawniej dostosować się do postpandemicznej sytuacji rynkowej – mówi Piotr Maciągowski, Prezes Zarządu w e-Kancelaria.

Zakup kolejnej spółki pożyczkowej

Powołanie dyrektora zarządzającego to nie jedyne zmiany w e-Kancelarii. W czerwcu firma nabyła spółkę Vippo sp. z o.o. dysponującą wierzytelnościami wartymi ok. 25 mln zł i bazą klientów liczącą 150 tys. rekordów. Cel biznesowy transakcji to przede wszystkim pozyskanie pakietu wierzytelności i dostęp do bazy klientów, którym będzie można oferować inne usługi e-Kancelarii. Między innymi: „odfrankowienie” kredytów hipotecznych czy windykacja dla MSP. We współpracy z Partnerami Biznesowymi EK oferuje także faktoring, ubezpieczenia czy pożyczki.

– Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, bo rozwijamy się i obsługujemy coraz więcej klientów. W porównaniu do ubiegłego roku widoczny w przychodach spółki stał się rynek masowej windykacji dla Towarzystw Ubezpieczeń i branży farmaceutycznej. W ramach działań polubownych obsługujemy znaczną cześć rynku pożyczkowego w Polsce. Zyskując coraz większy udział w windykowanych portfelach u klientów potwierdzamy naszą skuteczność. Zleceniodawcy cenią również naszą skuteczność na etapie sądowo-egzekucyjnym i decydują się na rozszerzenie współpracy również na ten obszar – mówi Piotr Maciągowski, Prezes Zarządu e-Kancelaria.

Vippo to już trzecia spółka pożyczkowa kupiona przez e-Kancelarię w ciągu 12 miesięcy. Wcześniej były to Axcess Financial Poland sp. z o.o. oraz Easy Money sp. z o.o.

e-Kancelaria Grupa Prawno – Finansowa sp. z o.o., która jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF). Prowadzi windykację na wszystkich etapach: monitoringu, polubownym, sądowym i egzekucyjnym. Działa na zlecenie firm pożyczkowych, a także branż TSL, HORECA oraz budownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *