Nowy CEO FoodWell sp. z o.o. (dawniej Bakalland sp. z o.o.)

Zgodnie z założeniami przyjętymi w procesie odkupu Bakalland Sp. z o.o. i późniejszej akwizycji Purella Sp. z o.o., Marian Owerko przechodzi ze stanowiska Prezesa Zarządu na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

– W 2022 r. odkupując Spółkę od Innova Capital zakładaliśmy, że do czasu znalezienia następcy będę pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Proces poszukiwania mojego następcy trwał dłużej niż zakładaliśmy, ale jesteśmy zadowoleni z wyniku, który jest przedmiotem niniejszego komunikatu – mówi Marian Owerko, Założyciel i nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Od 1 stycznia 2024 r. nowym Prezes Zarządu FoodWell jest Monzer Elabrashy, doświadczony lider z 15-letnim doświadczeniem w sprzedaży, marketingu i zarządzaniu ogólnym w Coca-Cola na Białorusi, Ukrainie, w Polsce, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Norwegii. Jego doświadczenie zawodowe to również 3 lata w Red Bull, gdzie Monzer nadzorował ekspansję na Europę Wschodnią i Azję, a także prawie 5 bardzo udanych lat jako Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu CEDC. Następnie Monzer objął stanowisko SVP w Juul Labs, będąc odpowiedzialnym za ekspansję marki w regionie EMEA. Monzer dołączył do FoodWell jako dyrektor generalny w sierpniu 2023 roku. 

W ciągu ostatnich 5 miesięcy uzgodniliśmy z Monzerem cel, strategię i okres przejściowy. Obecnie Monzer, z pełnym zaangażowaniem, wiedzą i odpowiedzialnością, rozpoczyna nowy rok jako Prezes Zarządu – mówi Marian Owerko, Założyciel i nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej.

W portfolio FoodWell mamy wspaniałe marki: Bakalland, Delecta, Purella, Anatol, BeRaw, które uwielbiają nasi konsumenci. Moim zadaniem będzie wzmocnienie ich pozycji na polskim rynku, a także ekspansja naszej obecności na rynkach międzynarodowych. Wierzę w siłę rozwijania naszych Talentów, Kultury organizacyjnej, dostarczania odpowiednich innowacji, znajdywania nowych okazji do konsumpcji oraz dążenia do doskonałości operacyjnej i realizacyjnej – mówi Monzer Elabrashy, Prezes Zarządu FoodWell.