SPIE obejmuje techniczne zarządzanie biurowcem REPUBLIK w Gdyni

  • SPIE podpisało kontrakt z Grupą Inwestycyjną Hossa na utrzymanie biurowca REPUBLIK w Gdyni.
  • Kontrakt obejmuje przeglądy i inspekcje infrastruktury technicznej, wszystkich instalacji oraz gotowość serwisu awaryjnego 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.
  • Przekazanie budynku pod opiekę międzynarodowej firmy Tech FM gwarantuje najemcom bezproblemowe użytkowanie budynku.

Gdynia / Polska, 14 listopada 2023 – SPIE Building Solutions, polska filia SPIE – niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w obszarach energii i przesyłu danych, od 1 września 2023 roku odpowiada za zarządzanie techniczne budynkiem REPUBLIK, zlokalizowanym w gdyńskim Śródmieściu przy ulicy Władysława IV 43. To rozpoznawalny budynek w Trójmieście, liczący blisko 9 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, głównie przeznaczonej na biura.

Bardzo dobrze znany mieszkańcom Gdyni biurowiec, który obecnie nosi nazwę REPUBLIK, przeszedł w ostatnich miesiącach gruntowną modernizację. Wielofunkcyjna powierzchnia, przygotowywany aktualnie rooftop oraz przestrzeń co-workingowa, wyposażone są w wiele instalacji i systemów. Wymagania wobec technicznego zarządzania obiektem są zatem wysokie, aby móc zaoferować użytkownikom budynku komfort pracy na najwyższym poziomie.

SPIE Building Solutions, jest odpowiedzialna za przeglądy i konserwację instalacji elektrycznych, niskoprądowych, HVAC, wodno-kanalizacyjnych i przeciwpożarowych. SPIE także zarządza gwarancjami oraz zapewnia całodobową obsługę awaryjną, 365 dni w roku, aby zapewnić najemcom możliwie bezproblemowe funkcjonowanie budynku.

W trójmiejskim biurze regionalnym posiadamy liczny zespół specjalistów z technologicznym know-how i szerokim doświadczeniem. To pozwoliło nam zaproponować Hossie najwyższe standardy technicznej obsługi obiektu, wysokie kompetencje zespołu, jak i możliwie najkrótszy czas reakcji na różne zdarzenia. Biurowiec jest wyposażony we wszystkie niezbędne dla tego typu obiektu instalacje. Naszym zadaniem będzie dopilnowanie, żeby działały niezawodnie i oszczędnie przy zachowaniu najwyższego komfortu pracujących tam osób – mówi Michał Owczyński – Kierownik Operacyjny Regionu w SPIE Building Solutions, odpowiedzialny za realizację kontraktu.

Nieruchomość przeszła już kompleksową termomodernizację elewacji, co znacząco obniżyło koszty eksploatacji i poprawiło komfort pracy użytkowników.

Obecnie finalizujemy ostatni etap zmian w częściach wspólnych oraz pracujemy nad koncepcją projektową dwóch nowych funkcji na terenie budynku – CoWorking oraz Rooftop. Jestem przekonany, że ogólnodostępna wielofunkcyjna powierzchnia na ostatnim piętrze będzie dodatkową atrakcją dla wszystkich Najemców, natomiast z kolei CoWorking otwarciem w kierunku młodego pokolenia, które ma zupełnie inne wymagania w odniesieniu do miejsca i formy pracy. Aspekty techniczne oraz operacyjne muszą być na najwyższym poziomie dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć nieruchomość w zarządzanie techniczne firmie SPIE – mówi Nick Rajszys, Dyrektor ds. Zarządzania Aktywami w Grupie Inwestycyjnej Hossa.

Zespół SPIE Building Solutions opiekuje się dużą liczbą budynków w Polsce, w tym na Pomorzu.