Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie.

  • Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease.
  • Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla samochodów osobowych, odpowiadając m.in. za obsługę serwisową flot i ofertę wynajmu długoterminowego nowych pojazdów.
  • Sukces Masterlease to wynik synergii, która pojawiła się po wejściu firmy w struktury Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego w 2019 roku.
  • Grupa Masterlease obejmuje swoim zasięgiem obszar całej Polski, działając przez centralę w Gdańsku i sieć 15 oddziałów. 

Wspólny sukces

 – Przekroczenie liczby 40 tys. samochodów we flocie to nasz wspólny sukces – zespołu Masterlease jak i całej Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Jako główne centrum kompetencyjne dla samochodów osobowych, odpowiadamy m.in. za obsługę serwisową flot i ofertę wynajmu długoterminowego nowych pojazdów. Nasze usługi kierujemy głównie do przedsiębiorców. Myślę, że najlepszy dowód na to, że okrzepliśmy w nowym środowisku stanowi to, jak dużą część biznesu realizujemy wśród klientów Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. W 2020, gdy zaczynaliśmy współpracę z bankowymi doradcami realizowaliśmy z nimi wtedy ok. 8% rocznej sprzedaży. Dziś dochodzimy do nawet 40% i nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – mówi Tomasz Jabłoński, Prezes Zarządu w Masterlease.

Działamy w wielu kierunkach

Wspólnie z PKO Leasing firma rozwija platformę Automarket.pl, która powstała w oparciu o rozwiązania technologiczne Masterlease. Jej ofertę zasilają samochody pokontraktowe oraz nowe w ramach rozwijanej współpracy z dealerami – klienci mogą je kupić, wziąć w leasing lub wynajem długoterminowy. Na znaczeniu zyskuje MasterRent24 – ogólnopolska sieć krótkoterminowego najmu pojazdów. Rozwijana jest także innowacyjna usługa carsharingu biznesowego i wspólne programy z Nissanem czy Inchcape JLR Poland.

Jestem związany z Masterlease od ponad dwóch dekad. Dobrze pamiętam jej początki jako lokalnej, trójmiejskiej firmy leasingowej. Za nami są lata rozwoju i przemian. Z tej długiej perspektywy widzę, jaką wartość udało się wypracować marce dzięki przynależności do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Można ją oceniać za pomocą twardych liczb, takich jak przekroczenie 40 000 samochodów we flocie, równocześnie patrząc na innowacyjność realizowanych projektów. Wspólnie z PKO Leasing jesteśmy liderem elektromobilności, byliśmy pionierami we wdrażaniu programu dotacyjnego Mój Elektryk – nikt na rynku nie sfinansował tylu aut zeroemisyjnych co my, a liczba elektryków we flocie Masterlease właśnie przekroczyła  1000 pojazdów. – mówi Maciej Letniowski, Dyrektor Finansowy Masterlease.

Masterlease ma w swojej ofercie:

Wynajem długoterminowy lub Leasing Operacyjny

To usługi finansowania samochodu z możliwością wliczenia pakietu usług serwisowych samochodu. Zakres usług dodatkowych zależy od decyzji Klienta.

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem dopasowany do potrzeb Klienta. Czas umowy od jednego dnia, do 12 miesięcy. Jest to wygodny sposób na używanie nowoczesnych samochodów w zależności od potrzeby w danej chwili.