SPIE podpisuje umowę przejęcia General Property w Polsce

Umocnienie pozycji rynkowej w technicznym zarządzaniu obiektami w Polsce

Ratingen, 19 stycznia 2023 r. – SPIE, niezależny europejski lider usług multitechnicznych w obszarach energetyki i przesyłu danych, ogłasza zawarcie umowy przejęcia 100% General Property. Umowa została podpisana z końcem grudnia 2022 r. Dzięki akwizycji General Property, SPIE umacnia swoją pozycję rynkową i staje się liderem rynku technicznego zarządzania obiektami (TechFM) w Polsce.

General Property jest wiodącym graczem na rynku usług technicznego zarządzania obiektami w Polsce. Firma ma siedzibę w Warszawie i świadczy usługi na terenie całego kraju w nieruchomościach klientów. General Property zatrudnia około 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników i w 2021 roku wygenerowała przychody w wysokości 24 milionów euro.

Markus Holzke, Dyrektor Generalny SPIE Deutschland & Zentraleuropa: „Cieszymy się, że możemy powitać silny zespół  pracowników General Property. Celem SPIE jest bycie dostawcą pierwszego wyboru w branży TechFM we wszystkich krajach europejskich, w których jesteśmy obecni. Dzięki szerokiej wiedzy specjalistycznej współtworzymy miejsca pracy dostosowane do zasobów technicznych naszych klientów, pomagając im usprawniać ich podstawową działalność. Wspieramy naszych klientów w procesie zwiększania efektywności energetycznej i zrównoważonym rozwoju dla osiągnięcia celów ESG/CSR. Niezmiernie cieszy nas umocnienie naszej pozycji rynkowej i zdobycie pozycji lidera w Polsce. Wspólnie stwórzmy przyjazną dla klimatu i wspomaganą cyfrowo przyszłość”.

Piotr Górnicki, Dyrektor Generalny i współzałożyciel General Property: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w SPIE znaleźliśmy rzetelnego partnera dla naszych klientów, partnerów biznesowych i naszych pracowników. SPIE jest odnoszącym sukcesy liderem usług multitechnicznych z głęboką wiedzą specjalistyczną w zakresie technicznego zarządzania obiektami. Jesteśmy przekonani, że to bogactwo doświadczeń zaowocuje wieloma korzyściami dla naszych klientów i dalszymi możliwościami rozwoju dla naszych pracowników.”

Zamknięcie transakcji ma nastąpić w lutym 2023 roku i podlega jedynie zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

O SPIE Deutschland & Zentraleuropa 

Jako niezależny europejski lider w usługach multitechnicznych w dziedzinie energii i przesyłu danych, SPIE wraz ze swoimi klientami jest zaangażowana w transformację energetyczną i cyfrową.

SPIE Deutschland & Zentraleuropa, spółka zależna Grupy SPIE, jest wiodącym dostawcą usług multitechnicznych dla budynków i infrastruktury w Niemczech, Austrii, Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Zakres usług obejmuje techniczną obsługę obiektów, rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną oraz usługi w zakresie przesyłu i dystrybucji energii. Kompetencje SPIE obejmują również obszar systemów: elektrycznych, bezpieczeństwa, HVAC oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.

SPIE Deutschland & Zentraleuropa zatrudnia około 17 000 pracowników w ponad 200 lokalizacjach.

 Z około 48 000 pracowników i silną lokalną obecnością, Grupa SPIE osiągnęła w 2021 r. skonsolidowane przychody w wysokości 6,97 mld euro i skonsolidowany EBITA w wysokości 427 mln euro.