Przy niedzielnym rosole rozmawiamy o… kredytach

  • 20% badanych osób przyznaje, że wprowadzenie zakazu handlu w niedziele znacząco zmieniło sposób spędzania czasu w ten dzień.
  • Polacy zyskali sposobność rodzinnych rozmów, których tematem są często także domowe finanse.
  • Taki trend pośrednio potwierdzają dane na temat przyzwyczajeń kredytowych i pożyczkowych Polaków.

 Polacy różnią się w ocenie wolnych od handlu niedziel. Nie ma jednak wątpliwości, że przepisy zmieniły sposób spędzania czasu w ten dzień, co przyznaje aż 20% badanych*. Według innego badania, zrealizowanego na zlecenie NSZZ Solidarność, aż 81% pytanych kobiet deklarowało, że w niedziele niehandlowe więcej czasu poświęca rodzinie czy znajomym.

Po pożyczkę zamiast do galerii

Według danych Bancovo – platformy, która umożliwia branie kredytów przez Internet, wolne niedziele to także okazja do podejmowania wspólnych decyzji i analizowania rodzinnych finansów, planowania wydatków i budżetów.

– Obserwujemy duże zainteresowanie naszą platformą właśnie w niedziele. W naszym „sklepie z kredytami” ruch zaczyna się już o 6 rano. Od 10:00 liczba Klientów stabilizuje się i utrzymuje do późnych godzin wieczornych. Charakterystyczne dla niedziel jest to, że użytkownicy Bancovo.pl korzystają głównie z telefonów komórkowych, znacznie mniej ruchu przychodzącego pochodzi z komputerów czy laptopów. Różnica jest znaczna i wynosi około 40% na korzyść telefonów. To dobry wskaźnik – świadczy o dostępności naszej platformy i o tym jak „mobilnie” podchodzą dzisiaj konsumenci do pożyczania gotówki – mówi Monika Charamsa, Prezes Bancovo.

Jak podkreślają eksperci z Bancovo, decyzja o kredycie czy pożyczce nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu, bo wtedy łatwo dokonać niekorzystnego wyboru. Czas na przejrzenie różnych ofert i porównanie ich z pewnością sprzyja podejmowaniu najlepszych decyzji finansowych, ułatwia oszczędzanie i rozsądne użytkowanie pożyczonych pieniędzy. Zwłaszcza, kiedy wszystko to możemy zrobić bez wychodzenia z domu, korzystając z Internetu, który jest coraz popularniejszym kanałem zaciągania kredytów.

 – Dostępność nowych usług w Internecie powoduje, że możemy korzystać swobodniej z produktów finansujących nasze plany, potrzeby czy marzenia. Wnioskując o kredyt, nie ma konieczności bezpośredniego kontaktu z jakimkolwiek pracownikiem. To wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej Polaków zresztą… nie tylko w niedziele – dodaje Monika Charamsa.

Wg badania przeprowadzonego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH „Sytuacja na rynku consumer finance” w pierwszym kwartale 2019 roku zwiększyła się grupa gospodarstw domowych obsługujących bezproblemowo swoje zobowiązania. W styczniu 2019 r. odsetek ten wyniósł prawie 80%, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii badania. Zmniejszył się odsetek respondentów deklarujących problemy z obsługą zobowiązań, wzrosła natomiast grupa gospodarstw domowych, obsługujących zobowiązania bezproblemowo oraz tych, które deklarują, że problem zaległych zobowiązań w ogóle ich nie dotyczy.

*Havas Media Group

 

***

Bancovo to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe. Dzięki takiej agregacji, klienci Bancovo otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Wypłata gotówki może nastąpić nawet w 15 minut. Platforma stosuje te same procedury bezpieczeństwa, które wykorzystują wiodące banki w Polsce, dlatego gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo. Ze względu na różnorodną ofertę Bancovo, platforma przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców, z różnym poziomem zdolności kredytowej oraz o zróżnicowanych oczekiwaniach wobec kredytodawców. W odróżnieniu od wyszukiwarek dostępnych na rynku, Bancovo jako jedyne prezentuje konkretną, indywidualną ofertę. Jest marką należącą do NewCommerce Services.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *