Jak zarządzać kosztami i przychodami na rynkach energii? [Webinar]

Rosnące koszty energii, gazu, paliw i uprawnień do emisji CO2 wymagają od managerów otwartości na nowe rozwiązania. Eksperci Axpo zapraszają na bezpłatny webinar, podczas którego wyjaśnią m.in. jakie korzyści dla firm przynoszą zakupy energii z ceną minimalną i maksymalną, czym jest wirtualny magazyn gazu oraz na czym polega wypożyczenie certyfikatów EUA. Start w czwartek, 02.12 o godz. 13:00.

Koniec roku to w wielu firmach czas planowania budżetów na kolejne 12 miesięcy. W przemyśle i w innych obszarach energochłonnych istotną ich częścią są koszty związane z konsumpcją prądu, gazu i innych paliw. Odnotowywane w ostatnim czasie wahania cen na rynku stanowią wyzwanie dla działów odpowiedzialnych za zakup energii w przedsiębiorstwie.

Rynek energii nieustannie się rozwija, dając możliwość wprowadzania nowych produktów. Celem naszego webinaru jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań wraz z omówieniem najważniejszych założeń i wynikających z nich wartości dodanych. Dzięki temu firma będzie mogła porównać dotychczasowe opcje z nowymi możliwościami, aby zyskać pewność z posiadania najlepiej dopasowanych produktów na rynkach towarowych – mówi Paweł Wierzbicki, Head Origination w Axpo Polska.

Prowadzącymi transmitowany na żywo webinar będą wieloletni eksperci w zakresie zarządzania energią: Paweł Wierzbicki – Head Origination, Krzysztof Włodyga – Originator oraz Krzysztof Ryszkiewicz – Head Portfolio Management. Opowiedzą o aktualnej sytuacji i trendach w sektorze energetycznym w Polsce oraz perspektywach dla obszaru zakupów. Zaprezentują także nowe rozwiązania, które pomogą w reagowaniu na niespodziewane sytuacje rynkowe.

Webinar odbędzie się 02.12.2021 w dwóch wersjach językowych – o 13:00 w języku polskim, o 15:00 w angielskim. Zapisy na: www.webinar.axpo.com.pl.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.


Axpo w Polsce

Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia.

Axpo na świecie

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.